מומחית בגינקולוגיה ומיילדות

ד"ר לילך כהן, מומחית בגניקולוגיה וילוד, סקירת מערכות, הריון בסיכון, שקיפות עורפית, סקירה מכוונת, אולטראסאונד גניקולוגי

ד"ר לילך כהן רופאת נשים עפולה וחיפה

מומחית ביילוד וגינקולוגיה
סקירת מערכות והריון בסיכון

ההתמחות ברפואת נשים ביילוד וגניקולוגיה אורכת שש שנים בהן הרופאה מתמחה בתחומים שונים הכוללים בין היתר פרינטולוגיה (לידה הריון ויילוד), גניקולוגיה (רפואת נשים ואונקולוגיה גניקולוגית), ורבייה (פריון האישה והגבר, כולל הפריה חוץ גופית ואנדוקרינולוגיה  גינקולוגית) 

לפחות פעם בשנה מומלץ לבצע בדיקה גניקולוגית. רופא הנשים או רופאת הנשים יבררו על מצבים רפואיים שונים ועל הרקע המשפחתי במחלות כמו סרטן השד, סרטן באיברי המין והפרעות של קרישת הדם, כמו כן, רופאת הנשים או רופא הנשים ישאלו על סדירות המחזור, קיום יחסי מין, אמצעי מניעה וכו

הבדיקה מתבצעת על כיסא גניקולוגי, ובאמצעות הבדיקה רופאת הנשים או רופא הנשים יבחנו את איברי המין החיצוניים, את צוואר הרחם, ותתבצע גם בדיקה ידנית לבדיקת הרחם והשחלות. לפי הצורך, מתבצעת בדיקת פאפ (משטח מצוואר הרחם), לגילוי של תאים לא תקינים, המצביעים על מצבים שונים, החל ממחלה ויראלית ועד מצבים טרום סרטניים. כמו כן, אצל רופא הנשים או .רופאת הנשים מתבצעת בדיקת אולטרסאונד לרחם, לחצוצרות ולשחלות

מומלץ לפנות לבדיקה גניקולוגית אצל רופאת נשים מומלצת או רופא נשים מומלץ, מעבר לבדיקה השנתית, במצבים של כאבים לא ברורים בבטן תחתונה, הפרשות או גירודים בנרתיק, כאבים בעת קיום יחסי מין, הופעת דלקות חוזרות בדרכי השתן, הפרעות במחוזר או דימומים לא ברורים, נפיחות בבטן או השמנה בטנית בלתי מוסברת ותופעות של גיל המעבר. כמו כן, יש לפנות לרופא נשים או רופאת נשים במקרה של תכנון הריון, הריון, או חוסר יכולת להיכנס להריון, ובמידה והמטופלת מעוניינת להתחיל להשתמש באמצעי מניעה חדש.

ד"ר לילך כהן רופאת נשים מומלצת לסקירת מערכות, לשקיפות עורפית, סקירה שלישית ובדיקות אולטראסאונד שונות, מקבלת במרכז בריאות האשה עפולה (קופת חולים כללית), ביקנעם ודאלית אל כרמל (לאומית).


מומחה ביילוד וגניקולוגיה ד"ר לילך כהן